Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
BÖLGE »
Arguvan İlçesinde Çalıştay Düzenlendi
BİLSAM tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, Arguvan Belediye Başkan Vekili Ali Ekber Aslantürk, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu...
Arguvan'ın Vizyonu Konuşuldu

MALATYA (İHA) - Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) tarafından, Arguvan İlçesi’nde ilçenin potansiyellerinin ve sorunların tartışıldığı bir çalıştay düzenlendi.

İlçelerin öncü sektörleri, gelişim eksenleri, yatırım imkanları, potansiyel zenginlikleri, sorunları ve potansiyel proje tekliflerinin ele alındığı çalıştayların dördüncüsü Arguvan İlçesi’nde gerçekleştirdi.
Çalıştay öncesinde bir konuşma yapan Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, BİLSAM’ çalışmalarından ve ilçelerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederek, göreve yeni başladığını ve çalıştay sayesinde Arguvan’ı daha iyi tanıyacağını söyledi.

İlçe çalıştayları proje koordinatörü Mikail Özkaya’nın çalıştaylar hakkında kısa bilgi vermesinden sonra programın moderatörlüğünü yapan BİLSAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer, çalışmalar hakkında katılanlara bilgiler verdi. Gezer, BİLSAM’ın forum tarzı çalışmalarından da bahsederek, bu sorunları tespit etmek, var olan sorunlara yönelik çözüm önerileri ortaya koymak, durumu tespit ve analiz yaparak, kurumlara yardımcı olmayı amaçladıklarını kaydetti.

Gezer, Malatya için gerçekleştirilen “Malatya Vizyon 2023” raporundan sonra ilçeleri gündeme aldıklarını da sözlerine ekledi.
Çalıştay’da sırasıyla Durum Tespiti ve Analizi, Arguvan ile ilgili temel veriler, Arguvan’ın stratejik özellikleri, sorunlar, Arguvan için proje önerileri ve ilçe vizyonu çalışıldı.

BİLSAM tarafından gerçekleştirilen çalıştaya, Arguvan Kaymakamı Zafer Oktay, Arguvan Belediye Başkan Vekili Ali Ekber Aslantürk, Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile BİLSAM üyeleri katıldı.
(FD-VSA-Y)

28.02.2013 16:19:13 TSI
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.