Yazılı köyü yolları
A. ALMACA : Merhaba, Yazılı köyünün yol olmaktan çıkmış olduğu yorumuna ben de katılıyorum. Mevcut asfalt diye nitelendirilen yolun bir an önce düzeltilmesini umuyorum. Ayrıca Mezarlık yolu olarak bilinen yağmur yağdığında araçların hareket bile edemediği yol (yol diyemeyeceğim) bir an önce elden geçirilmeli gerekli yerlere künkler konulmalı ve asfalt yapılmalı. Bunu sayın yetkililerimizden istirham ediyorum. Saygılarımla..

koy yollari hakk
h.altiokka : Yazili koyunun yollari Yol olmaktan cikmis,keci yoluna donmustur.hukumetin sadece belli koyleri degil,tum ilce koylerini irdeleyip esit hizmeti goturmesi gerekmezmi?

Arapgir postası
nevgiz : Fethi Gemuhluoğlunu anma töreninde Arapgir Postasının olmamayışı çok manidardır.Fethi Gemuhluoğlu ki yazma orucunu Arapgir postasında bozmuş. Arapgir postası onun için hep önemli olmuştur.

BAŞARILAR
HAMZA ÇALGAN : ÇOK DEĞERLİ MESLEKTAŞIMIN MİLLİ EĞİTİMDE OLDUĞU GİBİ BELEDİYE HİZMETLERİNDE DE BAŞARILI OLACAĞINDAN EMİNİM.AYRICA PARTİMİZE DE BUNCA YIL EMEK VERMİŞ BİR ARKADAŞIMIZI BÖYLE BİR HİZMETE LAYIK GÖRDÜĞÜ İÇİN HALUK BAŞKANIMIZA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDERİZ. HAMZA ÇALGAN HEKİMHAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ...

bassagligi
H.ALTIOKKA : Tüm Arapgirlilerin başı sağolsun.Sayın Aslanoglu gerçekten caliskan ve milliyetçi bir kimliğe sahipti.allah gani gani rahmet eylesin.


ali sağlam : memleketimize hayırlı uğurlu olur işallah emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliriz..

resimler
Nihat AYDIN : sayınyetkili haberlerinizde kullandığınız resimler çok belirsiz lütfen daha net ve çok resim yayınlr mısınız

Arapgir Türkülü halk oyunlarının derlenmesi
veysiALEMDAROĞLU : Arapgir türkülü halk oyunlarınının derlenmesi konusunda bana yardımlarını esirgemeyen sayın belediye başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU na teşekkürlerimi sunarım

Tebrik
Selman SAĞLAM : Allah hayırlı etsin...

guuzel
iismail : cok gzl olmus kurtlar vadisi hakkinda da yazn..

ANKARA
ARAPGİR »
Arapgir Çevre Yolu Projesinde Son Durum
Karayolları 8. Bölge Müdürü Hüsamettin Özendi, yapımı devam eden Arapgir çevre yolunda incelemelerde bulundu.
9 Km 'lik Bölünmüş Yol İçin Baharda Kazma Vurulacak

    MALATYA (AA) - Özendi ile Arapgir Kaymakamı Ercan Turan, Arapgir-Kemaliye arasında yapılmakta olan çevre yolundaki incelemenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
     Çevre yolunun ihalesinin yaklaşık 1 ay önce yapıldığını hatırlatan Özendi, yolun yapımında prosedürlerin işlediğini dile getirdi. Özendi, çevre yolunun yapım süreciyle ilgili, ''(Arapgir çevre yolu iptal edildi) diye bir şey yok. Normal prosedür yürüyor. Askı süresi var, itiraz süresi var. İnşallah başka bir firma itiraz etmezse normal süreç bitiyor. Firma göstereceğimiz ocakta kompresör kuracak, malzeme kırmaya başlayacak, şantiyesini kuracak ve baharla birlikte burada çalışmaya başlayacak. 9 kilometrelik çevre yolu bölünmüş yol olarak yapılacak'' ifadelerini kullandı.

     Kaymakam Turan da Kemaliye-Arapgir-Ağın-Keban-Divriği'yi içine alan bölgenin 2 bin yıllık bir tarihe sahip olduğunu belirtti. Turizm açısından ilçedeki konaklama sıkıntılarını gidermeye çalıştıklarını dile getiren Turan, ''Ulaşım sorunu da hallolduktan sonra buraya turist yağacak. Çevre yolunda bir sıkıntımız yok, Divriği yolunda mahkeme sürecinden sonra bir sıkıntımız yok, 5 tarihi köprümüz de restore ediliyor. İnşallah Arapgir cazibe merkezi olacak'' dedi.
    
     Muhabir: Fatih Mehmet Fadıllıoğlu / Tuba Karahan
     Yayıncı: Önder Felek
 
Facebook ta Paylaş
Bu habere Facebook'tan yorum yaz...

Bu haber hakkında henüz yorum yapılmamıştır...
Bu yaz Arapgir'e gidecek misiniz?


İlçemiz Gocu (Aktaş) Köyü Dişterik mezrasından Ali Sağlam'ın eşi Havva Sağlam tedavi görmekte olduğu hastanede perşembe günü vefat etmiştir.(19/02/2016)
haberarapgir.com - 2011 © Her Hakkı Saklıdır.